To propozycja dla całych rodzin, dzieci i seniorów, a także tych którzy nie mają czasu na całodzienną wędrówkę po górach. Szczyrk ma nowy produkt turystyczny- Pętlę Szczyrkowską.

Po raz pierwszy w historii dwa największe ośrodki turystyczne w mieście wprowadzają wspólny letni karnet turystyczny na gondolę i 3 koleje linowe. Zdobędziecie najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego- Skrzyczne (1257 m n.p.m.), przejdziecie 2 km widokową granią, a potem pokonacie podobny dystans przez Szczyrk. Odpoczniecie w nowej restauracji „Kuflonka”, usytuowanej na 1000 m n.p.m. podziwiając cudne widoki! "

W górach możemy poczuć się bezpiecznie mimo pandemii koronawirusa, łatwo tu o zachowanie dystansu społecznego, można odetchnąć pełną piersią"- zaprasza Sabina Bugaj, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Informacji im. Jana Więzika w Szczyrku. 

Opcje są dwie. Możecie zacząć swoją przygodę z Centralnego Ośrodka Sportu, wyjeżdżając na Skrzyczne 2 odcinkami kolei linowej. Punkt zbiórki będzie znajdował się na ul. Myśliwskiej przy dolnej stacji kolei linowej na Skrzyczne. Przesiadka w Jaworzynie, skąd na szczyt zawiezie nas także 4-osobowa kanapa. Warto spędzić tu trochę czasu: widoki zapierają dech w piersi, do odwiedzenia i poczęstunku zaprasza schronisko PTTK. Dalej kierujemy się na północny wschód w stronę Zbójnickiej Kopy. To ok. 1,5- 2 km przyjemnego spaceru. Następnie zjeżdżamy kolejką na Halę Skrzyczeńską, gdzie łapiemy oddech we wspomnianej restauracji. Do Szczyrku zjedziemy 10-osobową gondolą. Pętlę Szczyrkowską możecie rozpocząć także z ośrodka Szczyrk Mountain Resort. Karnet kosztuje 59 zł.