Miłośnicy talentu Anny Dymnej 5 września na Rynku w Bielsku-Białej mogli spotkać się z artystką i poznać jej receptę na życie. Anna Dymna - wybitna aktorka teatralna i filmowa, założycielka i prezes fundacji Mimo wszystko - jak zwykle oczarowała zebranych. Spotkanie pt. Warto mimo wszystko, tłumaczone na język migowy, poprowadziła dziennikarka Miriam Arbter-Korczyńska.

- Może trudno w to uwierzyć, ale Anna Dymna to cały czas ja, ta sama od lat. Co prawda mało o sobie wiem... Od wielu lat widzę, że ludzie o mnie wiedzą wszystko, dużo więcej niż ja sama. Państwo na pewno z brukowców macie najświeższe informacje. Niedawno dowiedziałam się, że na przykład wróciłam do nałogu. Moi studenci pytali z zaciekawieniem, do czego wróciłam, skoro z paleniem skończyłam kilka miesięcy temu. Dlatego to ja od państwa mogę się dużo dowiedzieć o sobie samej - zaczęła z uśmiechem aktorka, tak tłumacząc swoje spokojne podejście do medialnych rewelacji: - Przed wielu laty mój mąż powiedział mi, że jeśli kiedyś będę znaną aktorką, to radzi mi, żebym nie zaprzeczała, gdy będę o sobie słyszała różne rzeczy, tylko się po prostu dziwiła. I tak właśnie się dziwię i dziwię, od wielu lat – mówiła Anna Dymna.

Podczas spotkania artystka opowiedziała o swoich występach w teatrze i w filmie, a także o swojej działalności społecznej.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach grantu Biblioteka motywacji - siła słowa, dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury. Wśród publiczności były m.in. posłanka Mirosława Nykiel i radna Urszula Szabla.

JacK

fot. Jacek Kachel/Wydział Prasowy UMBB