Ferie zimowe 2021 w Książnicy Beskidzkiej odbywają się pod hasłem „Radośni w Bielsku – doBBrze mi tu…”. Świętujemy 70-lecie połączenia Bielska i Białej w jedno miasto i rozmawiamy o radości płynącej z mieszkania tutaj. Towarzyszą nam bajkowe postacie znane z książek i animacji z bielskiego Studia Filmów Rysunkowych.

Zajęcia z bibliotekarkami odbywają się w formie online po uprzednich zapisach.     W czasie każdego spotkania proponujemy pracę plastyczną, którą dzieci mogą wykonać w domu po obejrzeniu filmiku instruktażowego umieszczonego na profilu FB Książnicy oraz na kanale YouTube i po odebraniu pakietów z materiałami do prac, czekającymi w Dziale dla Dzieci i Młodzieży.

Jak co roku ogłosiliśmy konkurs plastyczny z nagrodami oraz akcje czytelnicze. Konkurs pt. „Inicjały BB w Twojej odsłonie” polega na ozdobieniu inicjałów naszego miasta różnymi wybranymi motywami przy pomocy dowolnej techniki plastycznej. Na prace czekamy do końca ferii.

Dużym zainteresowaniem cieszy się już akcja #ZaCoKochamBielskoBiala, w której zapraszamy do wyrażenia sympatii do naszego miasta poprzez wysłane do nas zdjęcie lub króciutki filmik. Dzięki niej powstanie film promujący nasze miasto.  Materiały można nadsyłać do końca stycznia, a wśród uczestników akcji zostaną rozlosowane nagrody. Początek filmu można już obejrzeć na profilu FB Książnicy.

W Dziale dla Dzieci i Młodzieży stoi symboliczny urodzinowy tort dla Bielska-Białej. Czekamy na życzenia dla miasta od czytelników, które można wypisywać na przygotowanej przy nim planszy „70 życzeń dla BB”.

Zapraszamy wszystkich do udziału w naszych działaniach.

Chcielibyśmy, by te ferie mimo wszystko przyniosły Wam radość.


Bogdan Kocurek, Dyrektor Książnicy Beskidzkiej