Dziecięcy Chórek Pinokio działa już 25 lat. Z okazji jubileuszu 16 listopada w Domu Kultury w Komorowicach, który jest siedzibą zespołu, odbył się uroczysty koncert. Jego transmisję można obejrzeć na profilach Facebookowych komorowickiego DK oraz Miejskiego Domu Kultury.

Dziecięcy Chórek Pinokio działa już 25 lat. Z okazji jubileuszu 16 listopada w Domu Kultury w Komorowicach, który jest siedzibą zespołu, odbył się uroczysty koncert. Jego transmisję można obejrzeć na profilach Facebookowych komorowickiego DK oraz Miejskiego Domu Kultury.

Jubileuszowy koncert Zaczarowany tramwaj, nad którym honorowy patronat objął prezydent Jarosław Klimaszewski, miał odbyć się na deskach Teatru Polskiego w Bielsku-Białej pierwotnie już w kwietniu, później - po przełożeniu terminu – w listopadzie, ale ze względu na dalsze obostrzenia związane z epidemią koronawirusa te plany trzeba było powtórnie zweryfikować. Postanowiono zmienić lokalizację i urządzić koncert w macierzystej placówce zespołu, czyli w komorowickim Domu Kultury. W trosce o bezpieczeństwo i z uwagi na ograniczenia sanitarne zdecydowano, że widowisko będzie transmitowane za pośrednictwem mediów społecznościowych, m.in. na profilach Facebookowych: Domu Kultury w Komorowicach Krakowskich https://www.facebook.com/Dom-Kultury-Komorowice-Krakowskie-25771987487442 oraz MDK w Bielsku-Białej https://www.facebook.com/mdkbielsk

Koncert rozpoczął się 16 listopada o godzinie 18.00. Podczas uroczystości założycielce zespołu Barbarze Marcinkiewicz list gratulacyjny w imieniu prezydenta Jarosława Klimaszewskiego wręczył wiceprezydent Adam Ruśniak. Na sali obecny był również poseł Przemysław Drabek.

Dziecięcy Chórek Pinokio powstał w 1995 roku w Domu Kultury w Komorowicach – jednej z dzielnicowych placówek wchodzących w skład Miejskiego Domu Kultury. Zespół, którego założycielką i kierownikiem artystycznym jest Barbara Marcinkiewicz, wydał dotąd 6 płyt (m.in. z repertuarem estradowym, kolędowym i minimusicalem Bielsko w stylu retro) oraz nakręcił kilka teledysków (dla TV Polsat, TV Vectra, TVP Katowice) i wziął udział w programach telewizyjnych dla najmłodszych na antenie TVP 1, TVN, TVP Katowice. Pinokio kilkakrotnie występował w Sali Kongresowej w Warszawie. Chórek koncertuje na dużych i mniejszych estradach, w amfiteatrach, na piknikach rodzinnych i w domach kultury. Śpiewał u boku najjaśniejszych gwiazd polskiej piosenki, m.in. Marii Koterbskiej, Małgorzaty Ostrowskiej, Eleni, Krzysztofa Krawczyka.

Bogaty i urozmaicony repertuar zespołu składa się z piosenek dziecięcych, młodzieżowych, aktorskich, poezji śpiewanej, kolęd i pastorałek, również pozycji musicalowych i pieśni patriotycznych. Dzieci zwykle wykonują je w autorskich aranżacjach, często w formie oryginalnych inscenizacji zaproponowanych przez Barbarę Marcinkiewicz – instruktorkę i dobrego ducha zespołu. 
Przez 25 lat przez wszystkie grupy wiekowe (dziecięcą, średniaków, młodzieżową), zwyczajowo obejmujące rozwijających śpiewacze pasje chórzystów od 5 do 15 lat (obecnie w skład zespołu wchodzą dzieci w wieku od 5 do 12 lat) przewinęło się kilkaset rozśpiewanych dziewczynek i chłopców.
Utalentowani chórzyści, po osiągnięciu odpowiedniego wieku, kontynuują przygodę z piosenką, podejmując studia muzyczne i wokalne. Ze świata dziecięcej twórczości amatorskiej na wysokim poziomie wielu z nich przechodzi do profesjonalnej działalności muzycznej w dorosłym życiu.

Chórek Pinokio uczestniczy w festiwalach twórczości dziecięcej oraz przeglądach o charakterze międzynarodowym, ogólnopolskim i regionalnym. Podczas tych imprez zdobył szereg nagród i wyróżnień. Wśród najważniejszych jest Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Tańca i Piosenki w Koninie -  największym festiwalu dziecięcym w Europie. Chórek otrzymał wiele nagród głównych, zarówno dla zespołu, jak i poszczególnych solistów na innych uznanych festiwalach piosenki dziecięcej, m.in. w Sosnowcu, Tarnobrzegu, Warszawie, Gliwicach, Kętach bądź Andrychowie. Pinokio otrzymał również Dyplom Honorowy Nagrody Prezydenta Bielska-Białej w Dziedzinie Kultury i Sztuki Ikar w 20-lecie pracy artystycznej zespołu.