Santorini niewielka grecka wyspa na morzu egejskim kusi swoim pięknem. Człowiek chce przysiąść na dłużej, by podelektować się jej urokiem. Dlatego doskonałą propozycją jest mieć w zasięgu wzroku całą wyspę najlepiej z najwyższego szczytu wyspy Profitis Ilias, gdzie zobaczymy Santorini w pełnej okazałości.

Najpopularniejszym miejscem na Santorini jest Oia, które zna każdy z materiałów promujących Grecję i które przyciągają miliony turystów każdego roku. Tutaj można zrobić własne zdjęcie-pocztówkę słynnych na cały świat błękitnych kopuł i białych domów. Obowiązkowo trzeba tu zostać do wieczora i zobaczyć jeden z najpiękniejszych zachodów słońca na świecie. Drugą miejscowością która przyciąga turystów to Fira, stolica wyspy również zachęca do spacerów wąskimi uliczkami wśród biało-niebieskich zabudowań. Warto tutaj przysiąść w lokalnej tawernie zawieszonej na zboczu klifu. W Fira koncentruje się też życie nocne wyspy z dziesiątkami barów i klubów.

 Warto również zobaczyć starożytną Thire znajduje się w wiosce Mesa Vouno na wysokości 396 metrów. Zostało założone w IX w.p.n.e i zamieszkane przez ponad tysiąc lat. Dziś można podziwiać m.in. pozostałości po świątyni Artedmidy, Apollona, teatru.

Plażowiczów zapraszamy do Kamari największy kurort na Santorini z bogatą infrastrukturą dla turystów. Miejscowa 2 kilometrowa plaża ma ciemny, gruby piach i jest jedną z najpopularniejszych na Cykladach. Wzdłuż plaży ciągnie się promenada z mnóstwem barów, restauracji i sklepów.

Wyprawa na wulkan to zdecydowanie obowiązkowy punkt w programie wakacji na Santorini. Historia archipelagu wyglądałaby zupełnie inaczej gdyby nie wielki wybuch w 1612 r. P.n.e. To niesamowita okazja by podczas jednego dnia nacieszyć się pięknem aż czterech wysp spośród pięciu składających się na Archipelag Santorini. Kąpiel w gorących źródłach przy Palea Kameni, wspinaczka do 3 czynnych kraterów na wulkanie Nea Kameni  Druga zamieszkana wyspa Thirassia, gdzie można spróbować przysmaków lokalnej kuchni, a chętni pokonają 250 schodów by dostać się do jedynej miejscowości na wyspie zamieszkanej przez raptem 300 osób.

Zapraszamy do pobytu na tej magicznej wyspie, wyloty w tym roku z Katowic i Warszawy.